Bursa endüstri alanında olduğu gibi web tasarım hizmeti alanında da ön plana çıkan şehirler arasında yer alıyor. Bir endüstri belde olan Bursa da, yüksek nitelik standartlarında mahsul ve hizmet sunmak fazla mühim . Dolayısıyla bu nitelik anlayışından şehirdeki web tasarım, yazılım, seo, dijital pazarlama hizmeti veren firmalar da müspet biçimde etkilenmiş durumdadır.

Bugün bilişim hizmetlerinde ipi göğüsleyen İstanbul firmalarının saklı amel ortakları Bursa'da dır. Bursa web tasarım firmalarının katlanmak zorunda oldukları maliyetler daha düşük olduğu için daha müsait fiyatlara hizmet sunmaktadırlar. Tabi bu durumdan en fazla pazarın hakimi konumundaki İstanbul firmaları faydalanmaktadır. Aldıkları işleri Bursa firmalarına yaptırarak kar edebilmektedirler. Çünkü proje kalitesi açısından üst düzey hizmet sunmaktadırlar.

Özete İstanbul'da 100 bin tl'ye yazdırabileceğiniz bir projeyi Bursa'da 70 bin TL'ye yazdırabilirsiniz. Bu firmalardan en önemlisi hem şehrin büyük markalarına hem de Türkiye çapında hizmet veren CtrlF5 Digital Partner'dir. CtrlF5 proje sonrasında da müşterisine destek olarak yaşam boyu partnerlik sağlamaktadır.