ECO60V Termal Kamera
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza yeni kavramlar ve yeni cihazlar girmeye devam ediyor. Öyle ki, artık bildiğimiz kamera sistemlerinin yerini termal kamera adını verdiğimiz ısıya duyarlı kameralar alıyor. IR teknolojisi ile çalışan bu cihazlar gözle görülmeyen şeyleri IR enerjisine göre görüntüler. Daha basit anlatımla termal kameralar ısı enerjisine dönüştürdüğü görüntüyü gösterir. Çok geniş bir alanda kullanılan bu kameralar kızılötesi yayılımları görüntülemeye yararlar. Tabiatta bulunan her şey kızılötesi bir yayılıma sahiptir. İşte termal kameralar gözle görülmeyen bu kızılötesi yayılımı görüntülemek için kullanılır.
Termal Görüntüleme Yapan Kameralar Nerede Kullanılır?
Termal görüntüleme yapan kameralar hemen hemen hayatımızın her alanında kullanılan kameralardır. Askeri alanlardan elektrik tabelalarına ve inşaata kadar her yerde termal görüntüleme ve kamera sistemleri kullanılır. Termal kamera modelleri de kullanılan alana göre farklılık gösterir. Son yıllarda bu kameraların en çok kullanıldığı yer askeri sistemler olmuştur. Bu kameralar gözle görülmeyen görüntüleri görüntülediği için askeri savunma açısından çok önemlidir.
Elektrik panolarında da termal kameralar kullanılır. Aşırı akım çeken devre elemanlarının kontrolü ve tespitinde kullanılan termal görüntüleme cihazları inşaat sektörüne özel üretilen modelleri ile sektörün ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. Beton yüzeylerdeki metal yoğunluğunu ve zeminde oluşan küfü tespit etmek için termal görüntüleme cihazları kullanılır.
ECO60V Termal Kameranın Özellikleri
ECO60V kamera IR teknolojisi ile çalışır ve termal görüntü çeker. Termik hassasiyeti oldukça yüksektir. ECO60V yüksek çözünürlük özelliğine sahiptir. Bu nedenle çekilen termal görüntü yüksek kalitededir. Kızılötesi video çekme özelliği ile gerçeğe en yakın görüntü elde etmek mümkündür. Görüntüyü 10 kata zoom yapma özelliği sunan termal kamera fiyatları kameranın sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Görüntü içinde görüntü gösterme özelliği de olan termal kameralar aynı anda iki görüntünün takip edilmesini sağlar. Çalışma sistemi gözle görülmeyen şeylerin tespitini sağlayan bu kameralar endüstride, askeriyede, inşaatta ve daha pek çok alanda kullanılır. En önemli avantajı kızılötesi yayılımları görüntülemesidir. Hangi alanda kullanılırsa kullanılsın diğer kamera sistemleri ile görüntülenmeyen sorunların görüntülenmesini ve bu sorunlara karşı önlem alınmasını sağlar.